İsmail Ağacık Hayat Yolculuğu

1974 Erzincan'da çiftçi bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldim. 17 yaşından itibaren Yurtdışı macerasına atılmış ve yeni bir dünya ile karşılaşmıştım. Avrupa da bir çok yer gezdim, gezintilerinden edidiğim tecrübeleri sonraki iş hayatıma aktaracağımdan habersiz. Yaratmış olduğum tadlar ve sunumlar da aslında Norveçin taze balığındaki iyot kokusu, İsviçrenin peynirinde ki o nefis aromanın büyüsü, Almanya nın etindeki o kekik ve çimen kokusu ve bir çok hikaye yazacağım başarılara ilham kaynağım olmuştur. Neden aşçılık soranlara; Özgün ve kendim olmak yaratıcı ve benzersiz lezzetlerin peşinden koşarken aynı zaman da kendi lezzetimi yaratmak işte tam da burda başlıyor benim hikayem... Yalnız yaşamaya başladığım Almanya da aç kalmamak için mutfağa girmek zorunda kaldım... Çoğu mutfağa, restoran ve cafelere güvenemediğinden kendi yeme içme ihtiyacını kendi karşılamaya karar vermiştim… Aslında İsmail şef başlama sebebinde ki ana sebep hijyene ve güvenirliliğe verdiğim önemi yansıtmaktadır. Farklı kültür ve lezzetleri bir araya getirerek bir tad değil bir marka, kendime özgü bir mutfak yaratmanın hikayesi yazılmaya başlanmıştır.
  
Ülkeye döndükten sonra evlenip aile kurmuş ve işimi geliştirmenin, farkındalık yaratabilmenin peşine düşmüştüm bile. Bir çok eğitim ve sertifika programını başarıyla tamamladıktan  sonra işimi daha da 
 
Prosfosyonel alana taşıma adına bir süreliğine yurtdışında çalışmaya başladım. Ordan da heybemi dolu dönmüştüm 30 a yakın ülke mutfağını bizzat inceledim.
 
Mutfağın ve sektörün olmazsa olmazı olan cost control dahil olmak üzere,Eğitim planlama,menü oluşturma,reçete yaratma ve en önemlisi sektörde bir türlü ivme kazanmamış olan Marka yaratma çalışmalarıma ivme vermiş vizyonumu daha da geliştirmiştim. Vizyon; Yaptığı işlerde iz bırakmak ,gelişmek geliştirmek ve kaliteli işlere imza atmak. Birbirinin aynı olmayan tadlar yaratabilmek ve hayel etmekden vazgeçmemek geleceğe taşınacak bir mutfağın temel taşıdır.
 
Halen İstanbul Yedıtepe Aşcılar Derneğin’de başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyim  ve sosyal farkındalık çalışmalarına destek olmaktayım. Fırsat yarattığım zamanlarda Meslek yüksekokul ve lise öğrencilerenine seminerler düzenlemekte ve demo çalışmaları yapmaktayım